вівторок, 28 травня 2013 р.

Куяльницький лиман може зникнути вже за пару років - громадські активісти

Представники різних засобів масової інформації, науковці та місцеві громадські діячі прийняли запрошення від громадських організацій Одещини, для ознайомлення зі станом Куяльницького лиману, що знаходиться на межі зникнення.

Ініціаторами  заходи виступили Фонд Сергія Бондарчука «Нові традиції», ГО «Чорноморське гайдамацьке з'єднання», ГО «Агрікола», ГО «Громада Фонтанки», ГО «Тельмира» та Громадська рада при Обласному державному управлінні охорони природи. Про це повідомив один із організаторів екоакції, активіст кампанії  «Євронаступ» Олексій Губський.


За його словами, громадськість Одещини вже не перший рік намагається віднайти способи для порятунку лиману, що є унікальним природним комплексом не тільки України, а і Європи.

«Незважаючи на затвердження Одеською ОДА «Регіональної програми збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012 – 2016 р.р.», якою передбачено виділення бюджетних коштів на подолання цієї екокатастрофи, для порятунку Куяльника досі нічого не робиться. Тому ми вирішили провести своєрідний прес-тур для журналістів та громадськості, для того, щоб вони своїми очима побачили масштаби катастрофи та підняли це питання на всеукраїнському рівні», - розповідає Губський.

Під час туру учасники побували на узбережжі лиману та побачили споруди, які використовувались для порятунку водойми на початку ХХ ст. За переконанням активістів, в разі очищення труби, яка є в основі споруди, її можна використовувати для відновлення лиману і зараз.

«Методи якими рятували Куяльницький лиман в минулому, не тільки дієві, вони екологічні і значно дешевші ніж той варіант, що запропонований владою», - зазначає Олексій Губський.

На підтвердження слів активіста «Євронаступу» виступили і одеські науковці. Вони запевнили, що запропонований метод надійний та ретельно проаналізований.

Порівняно з травнем минулого року рівень води у лимані знизився ще на 16 см. Якщо проблему Куяльника не вирішувати, лиман зникне назавжди вже за пару років.


Немає коментарів:

Дописати коментар