пʼятниця, 5 липня 2013 р.

Кияни підтримують асоціацію з ЄС, але бояться, що влада її провалить

5 липня представники всеукраїнської кампанії «Євронаступ» на Європейській площі столиці провели акцію з інформування киян про асоціацію з ЄС. Активісти кампанії, до яких приєдналися представники Молодого Народного Руху та Студентської республіки, пропонували мешканцям міста брошури «Асоціація з ЄС: що це Вам дасть», а також цікавилися, що вони знають про суть асоціації з Євросоюзом і що, на їх думку, позитивного принесе асоціація Україні в цілому, й простим людям зокрема. 

Більшість людей охоче брали брошуру і висловлювалися на підтримку ЄС бо бачать в ній перспективи покращення рівня життя, вільного пересування по Європі, якісної освіти, гідної заробітної платні, проте деякі ділилися сумнівами щодо спроможності нинішньої влади реалізувати європейський курс.
«Безумовно, я за Європейський вибір, за асоціацію з Євросоюзом. Але гадаю, зараз ми не можемо реалізувати його, думаю, що ця влада провалить асоціацію з ЄС», - висловив думку студент Юрій.

Киянин Віктор переконаний, що у випадку, якщо Україна зробить свій вибір на користь Росії, вона просто повернеться у минуле: 

«Не хочу щоб наша держава продовжувала бути містком між Сходом та Заходом. Єдиний правильний шлях – це шлях до ЄС, бо це в першу чергу - прогрес, орієнтування на найкращих, на успішних. Якщо Україна буде інтегруватися з Росією, то вона відкотиться у минуле, або ж залишатиметься на місці. Росії не потрібна сильна Україна. А євроінтеграція – це перспективи для нашої молоді жити в цивілізованій державі з можливостями до самореалізації, чого немає зараз».

Були й такі, які висловлювалися проти асоціації з ЄС. Зокрема, менеджер Яна зазначає, що Україні потрібно зробити інший геополітичний вибір – на користь Митного Союзу і ЄрАзЕС:

«Я росіянка і не підтримую вступ України до Євросоюзу. Попередня влада тягнула нас в НАТО, ця хоче вступу в ЄС. Я підтримувала партію влади, бо вони виступали за зближення з Росією, натомість ми бачимо, що Янукович обдурив своїх виборців. Вибір України – це дружні відносини з Росією та вступ у Митний Союз. Я скоріше більше довіряю Путіну, ніж українським політикам», - вважає дівчина.

За словами організатора заходу, представника кампанії «Євронаступ» Сергія Пархоменка, задача акції – інформування мешканців про особисту користь яку може принести українцям євроінтеграція, а не нав’язування своєї позиції. 

«Кожен робить свій вибір, але ми переконані, що стратегічною ціллю України є повноцінна інтеграція в Європейське співтовариство. Ми хочемо, щоб українці чітко усвідомлювали те, який позитив їм це дасть. А це в першу чергу - і реформування корумпованої системи влади, і притік інвестицій, а отже – нові робочі місця, поява якісної європейської продукції, модернізація українських підприємств, вихід українських виробників на європейські ринки», - прокоментував Пархоменко.

Нагадаємо, ініціатором всеукраїнської кампанії «Євронаступ» виступає Фонд Сергія Бондарчука «Нові традиції».
Немає коментарів:

Дописати коментар